İnternet Sitemi MEB Yasaklamış (çözüldü)

Hepimizin bildiği gibi MEB hattından bir çok siteye giriş imkanı yoktur. Bu yasaklı sitelerin çoğu, oyun, video, sosyal ağlar, zararlı yazılım içeren siteler ve yasaklanması doğru olan sitelerden oluşmaktadır. Ancak yeni açılan sitelerin bir çoğu da MEB hattından girişi engellenmiş durumda olabilir. Ben bir çok eğitim sitesinin, hatta öğrencilerin çevrimiçi sınav oldukları sitelerin de yanlışlıkla engellendiğine şahit oldum. Bu yasaklı sitelerin tamamı tek tek sisteme kaydedilerek yasaklanmıyor. Bir çoğu botlarla zararlı site olarak tanımlanıyor. Yeni kurulan sitelerin de içinde yer alan bazı kelimeler yüzünden yasaklı siteler olabiliyor, ya da kategorize edilemeyen siteler de yasaklı siteler kervanına eklenebiliyor.

Bir gün MEB hattından sitenize ulaşmaya kalktığınızda, "MEB Güvenlik Sistemi bu siteye erişim Milli Eğitim Bakanlığı internet erişim güvenliği politikası gereğince kısıtlanmıştır" şeklinde bir uyarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu da elbette siteniz için büyük bir zarardır. Milyonlarca kişinin sitenize MEB hattı üzerinden girememesi kötü bir durumdur. Bunun yanında sitenize girmek isteyip giremeyen bir çok kişi de sitenin zararlı bir site olacağını düşünebilir. 

MEB internet sitenizi engellediyse, internet sitenize MEB  hattı üzerinden giriş yapılamıyorsa yapmanız gereken basit bir işlem var. 

 

Burada yazan adrese tıklayarak giriş yapın. İnternet sitesi url adresini yazın. www.ctrlbizde.com şeklinde, daha sonra uygun kategoriyi seçin, isim ve e-posta bilgilerinizi yazın ve işlem bu kadar.

Fortinet üzerinden ya da doğrudan https://fortiguard.com/faq/wfratingsubmit adresine tıklayınız.

CTRL Bizde

Kendi halinde bir kaç kişiyiz,. Karşılaştığımız sorunları çözmek için bazen "çok zaman" harcadığımızı fark edip

devamı

Yeni Eklenenler