İşletim Sistemini Tanıyorum (BTY 6. Sınıf Ünite 2 - Tüm Dosyalar - Sunu ve Afişler)

Rate this item
(0 votes)

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi birinci ünitesinde yer alan tüm dökümanlar hazırlanmıştır. Sunular, afişler ve ders notları Bilişim Teknolojileri öğretmen ve öğrencileri için kullanıma açılmıştır.

KAZANIMLAR

6.1.2.1. İşletim sistemi kavramını açıklar.
6.1.2.2. İşletim sistemlerinin bileşenlerinin görevlerini kavrar. Kullanıcı arayüzü, dosya yönetim sistemi, çekirdek kavramlarına ayrıntıya girilmeden yer verilir.
6.1.2.3. Farklı işletim sistemlerini karşılaştırır. Verimlilik, uyumluluk, açık kaynak kodlu yazılım gibi özellikler üzerinde durulur..

MATERYALLER

UYGULAMA ÖNCESİ NOTLAR

Öncelikle yazılım donanım kavramlarını ayırt etmiş öğrencilerin farklı yazılım türlerini de anlamalarını hedefleyiniz. Bunun için öğrencilere bir boşluk doldurma metni veriniz. İşletim sistemini diğer yazılımlardan ayıran özellikler üzerinde durunuz. İşletim Sistemi Sunusu ile “İşletim sistemi ne yapar?” sorusuna yanıt veriniz. Öğrencilerin derse katılımını sağlamak adına çalışma kâğıtlarını hazırlayınız. Ders sonunda “İşletim Sistemi Uzmanımızı Arıyoruz” çalışması ile sınıfta konu ile ilgili iyi performans gösteren öğrencileri belirleyiniz.

 

 

CTRL Bizde

Kendi halinde bir kaç kişiyiz,. Karşılaştığımız sorunları çözmek için bazen "çok zaman" harcadığımızı fark edip

devamı

Yeni Eklenenler