TÜBİTAK 4006 Pano Nasıl Hazırlanır?

Rate this item
(4 votes)

TÜBİTAK 4006 projeleri; TÜBİTAK tarafından desteklenen, ortaokul ve lise öğrencilerinin eğitim-öğretim programı çerçevesinde, ilgi duyduğu disiplinler ya da  alanlar doğrultusunda belirledikleri konular üzerinde bilimsel işlem basamaklarını kullanarak yaptıkları çalışmaları kapsar.

Bizim bildiğimiz bir bilgiyi öğrencimiz bilmiyor olabilir. Biz öğrencinin o bilgiye ulaşması noktasında  öğrencimize sadece rehberlik ediyorsak ve öğrencimiz, bilgiye kendisi ulaşıyorsa; bu öğrenci nezdinde bir keşiftir.  Öğretmenler olarak öğrencilerimize keşif olanakları yaratmalıyız. İşte TÜBİTAK 4006 projelerinin böyle bir misyonu vardır. Öğrenciler araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyiciler ile birlikte eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortamı deneyimler.

Biz de sizlere yardımcı olmak adına; sitemizde adım adım TÜBİTAK 4006 ile ilgili bilgi vermeye devam ediyoruz. TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı Çağrı Metni ve kılavuz baz alınarak hazırlamış olduğumuz, TÜBİTAK 4006 Pano Hazırlama dosyasında; Pano hazırlarken nelere dikkat etmeniz gerekir, pano başlıkları neler olmalı, başlıklara hangi açıklamalar yapılmalı, örnekle bulabilirsiniz.

 TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları projeleri sunum panosu hazırlama ile ilgili hazırlanan sunuyu indirmek için tıklayınız.

Hazırlayan: Nevin Akçay Güvendik

RAM

| Author

CTRL Bizde

Kendi halinde bir kaç kişiyiz,. Karşılaştığımız sorunları çözmek için bazen "çok zaman" harcadığımızı fark edip

devamı

Yeni Eklenenler