Bilgisayar Bilimi dersi Python konularıyla ilgili sınavda çıkabilecek örnek sorular. Dikkat etmemiz gereken soruları okuyup anlamaktır.
Soru bizden ne istiyorsa onu cevaplamamız gerekiyor, fazladan

Bilgisayar Bilimi Dersi birinci yazılı sınavı hazırlanmıştır. Bilişim Teknolojileri öğretmen ve öğrencileri sınav soru ve cevaplarını görebilir ve kullanabilir. İnternet sitesinde kullanacaksanız bir bağlantı atmanız tavsiye edilir.

Algoritma bir çözüme ulaşmak için tasarlanan yol, takip edilen işlemlerdir. Başlangıcı ve sonu olan bir takım işlemlerden oluşur. Akış Şemaları ise algoritmaların şekillerle ifade edilmesidir. Akış şemasını çizmeden önce algoritmayı oluşturmak önemli bir adım ve kolaylıktır.  Programlamayı öğrenmek için programlama mantığını iyi kavramak için bu konuları bilmek gerekmektedir.

Tanımlara girip boğmamak adına örneklerle ilerleyelim. Oldukça basit bir dille anlatmaya çalışacağım. Basitten karmaşığa doğru problemleri çözelim. Algoritma ve akış şemalarıyla çözüm yapacağımız için öncelikle akış şemalarında kullanılan sembolleri tanıyalım.

Bilgisayar Bilimi Dersi Programlama Yapısı  konusuna ait sunu hazırlanmıştır. Bilişim Teknolojileri öğretmen ve öğrencileri ders notlarını kullanabilir.

Bilgisayar Bilimi Dersi Problem Çözme Yaklaşımları   konusuna ait sunu hazırlanmıştır. Bilişim Teknolojileri öğretmen ve öğrencileri ders notlarını kullanabilir.

Bilgisayar Bilimi Dersi Problem Çözme Süreci  konusuna ait sunu hazırlanmıştır. Bilişim Teknolojileri öğretmen ve öğrencileri ders notlarını kullanabilir.

Bilgisayar Bilimi Dersi Problem Çözme ve Algoritmalar  konusuna ait sunu hazırlanmıştır. Bilişim Teknolojileri öğretmen ve öğrencileri ders notlarını kullanabilir.

Bilgisayar Bilimi Dersinde yer alan Etik, Güvenlik ve Toplum  konusuna ait sunu hazırlanmıştır. Bilişim Teknolojileri öğretmen ve öğrencileri ders notlarını kullanabilir.

Page 1 of 2

CTRL Bizde

Kendi halinde bir kaç kişiyiz,. Karşılaştığımız sorunları çözmek için bazen "çok zaman" harcadığımızı fark edip

devamı

Yeni Eklenenler