Proje Nasıl Hazırlanır? Örnek Projeler, Proje Hazırlama Dersi Featured

Rate this item
(6 votes)

Değerli arkadaşlar, hazırlayacağınız projenin doğru ve eksiksiz yazılması çok önemlidir. Örnek proje taslağı ve yine örnek projelerden oluşan bir dosya seti hazırladım sizler için.

Hazırladığım örnek projeler taslaktan ibarettir, sizler bu iki örneği inceleyerek proje yazma konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Okullarda yapılan bir çok etkinliği bu dosyalardaki gibi proje haline getirebilirsiniz. 

Her şeyden önce projeniz özgün olmalıdır ve dikkat çekici bir ismi olmalıdır. Projeye neden ihtiyaç duyduğunuzu, projede yapacağınız işlemlerin özetini, projenin amacı ve hedeflerini, projeyi yürütecek kurum ve kuruluşları, projenin uygulama adımlarını, projenin uygulanacağı yeri, tarihini,  varsa maliyetini, projenin gerçekleşmesi durumunda elde edilecek çıktılarını, sürdürebilirliğini varsa risklerini, projeyi yürütücüsünün bilgilerini, proje çalışma takvimini eksiksiz ve yalın bir şekilde yazmanız gerekmektedir. Projeyi gerçekleştirdikten sonra kısa bir proje raporu da yazarak projenin durumunu değerlendirebilirsiniz. Projelerinizi gerçekleştirirken (özellikle yapım aşamasında) fotoğraflar ve videolar çekmeyi unutmayınız.

Hiç bir projeyi gözünüzde küçük görmeyin, bir çok projenin içinde yer alın. Başarılar herkese.

 

     
Türkçenin Doğru Kullanımı Örnek Projesi Word İndir PDF İndir
Okul Bahçesi Örnek Proje Word İndir PDF İndir
Boş Proje Taslağı Word İndir PDF İndirCTRL Bizde

Kendi halinde bir kaç kişiyiz,. Karşılaştığımız sorunları çözmek için bazen "çok zaman" harcadığımızı fark edip

devamı

Yeni Eklenenler