Dreamweaver ile Access Veri Tabanına Kayıt Ekleme

Bir önceki yazımızda veri tabanını oluşturduk, veri tabanımızı Dreamweaver’a tanıttık ve kayıtlarımızı listeledik (incelemek için Tıklayınız). Sıra dreamweaver ile access veri tabanına kayıt eklemeye geldi.

Bu işlemi birkaç yol ile yapabiliriz. Öncelikle kayıt ekleme sihirbazını kullanarak kayıt ekleyeceğiz. Ekle.asp adında yeni boş bir sayfa oluşturmalıyız. Her boş sayfa oluşturduğumuzda veri bağlantıları sekmesinden + ya tıklayıp “Kayıt Kümesi (sorgulama)” ya tıklıyoruz. Gelen pencerenin “Bağlantı:” açılır listesinden daha önce yaptığımız “uygulama” isimli bağlantıyı seçiyoruz.

Ekle/Data Objects/Ekle/Kayıt Ekleme Sihirbazı komutuna tıklıyoruz

Karşımıza gelen Kayıt Ekleme Formu penceresinde Bağlantı ve tablo seçimlerini yapıyoruz. “Eklemeden sonra buraya git:” alanına kayıt eklendikten sonra gidilecek sayfayı tanımlıyoruz. Biz tüm kayıtları listelediğimiz vt1.asp sayfasını kullanacağız. Böylelikle eklenen kaydı görmüş oluruz. Formdan veri girilirken kimlik alanına veri girilmeyeceği için kimlik alanını seçip - düğmesine tıklayarak kimlik alanının formda görüntülenmesini engelleyebiliriz. Tamam düğmesine tıklayın form ekleme sayfası aşağıdaki gibi olacaktır.

Şimdi ön izleme yaparak aşağıdaki kaydı ekleyelim. Kayıt ekle düğmesine tıkladığımızda ilgili kaydın veri tabanına eklendiğini görüyoruz.

CTRL Bizde

Kendi halinde bir kaç kişiyiz,. Karşılaştığımız sorunları çözmek için bazen "çok zaman" harcadığımızı fark edip

devamı

Yeni Eklenenler